Hledáme další dobrovolníky

21.03.11

Spektrum činností naší společnosti začíná být celkem široké a omezená kapacita několika členů Správního výboru může být mnohdy úzkým hrdlem. Nechcete se zapojit do spolkové činnosti nebo rozjet nějaký svůj genealogický projekt?

V rámci zajištění služeb a rozvoje ČGHSP bychom rádi zapojili další členy do spolkové práce. Nejde pouze o pražské členy, ale i ty mimopražské - stačí schopnosti komunikace po mailu. Dobrovolnická práce v našem oboru není pouze věnování trocha úsilí pro společnost a její rozvoj, ale také výborná příležitost pro získání hlubších informací v oborech, kterými se zabýváme. Přínosem jsou také kontakty s dalšími vysoce odborně znalými členy i nečleny v oblasti genealogie, heraldiky a archivnictví.
Přímé náklady spojené s výkonem funkce jsou pochopitelně hrazeny společností (materiál, doprava apod.). Nicméně dobrovolníci nepobírají žádný pravidelný plat nebo automaticky přiznávané odměny.

Aktuálně hledáme dobrovolníky pro oblasti:
- pokladní nebo účetní pro pomoc se zpracováním účetnictví společnosti (pro vedení účetní evidence požadujeme alespoň základní znalost jednoduchého účetnictví)
- zodpovědná osoba, editor pro přípravu publikací společnosti (požadujeme schopnost organizovat přípravu publikací, komunikaci s dalšími odbornými profesemi při přípravě knih)
- pomoc při organizaci a zajišťování genealogických kurzů (pomoc v organizaci a zajištění provozu kurzů 2x ročně, nejsou vyžadovány žádné další vlastnosti kromě spolehlivosti a organizačních schopností), výhoda je ovládání notebooku
- dobrovolníci pro vedení projektů v rámci společnosti v oboru archivnictví, genealogie a heraldiky (schopnosti v závislosti na účelu projektu)
Plánované projekty:
1. Příprava genealogické a heraldické konference s podporou dalších členů Správního výboru,

2. Skenování dokumentů a tisků souvisejících s genealogií a heraldikou pro publikování na našem webu,

3. Další projekty podle iniciativy členů

Pokud máte chuť, ozvěte se na kontakt nebo piště na mail genealogie(zavinac)centrum.cz

Za Správní výbor

Tomáš Krůta

 


↑ na navigaci