Založení pobočky v Ústí nad Labem

04.12.13Založení pobočky v Ústí nad Labem

AKTUALIZOVÁNO: Dne 4.11.2013 byla pobočka v Ústí nad Labem založena za účasti 11 osob z Ústí, Litoměřic, Děčína a okolí. Po zahájení a přivítání účastníků si vzal slovo místopředsedaspolečnosti pan Tomáš Krůta, který účastníky seznámil s formou podpory, která bude pobočce vedením společnosti poskytnuta. Poté došlo ke krátkému představení přítomných členů. V souladu s pravidly pro založení poboček,byl historicky prvním předsedou pobočky Ústí nad Labem zvolen pan Martin Jeníček. Fungování pobočky začne v lednu. Předseda pobočky zašle návrh programu setkávání členů, přednášek a další činnosti. 

*************************

Oznamujeme všem členům ČGHSP, ostatním zájemcům o genealogii, jakož i široké veřejnosti, že v prosinci 2013 bude založena pobočka ČGHSP pro spádovou oblast Ústí nad Labem, Děčína, Teplic a Litoměřic. Činnost pobočky se bude týkat nejenom genealogie, ale i heraldiky a sfragistiky. Sídlo pobočky, resp. místo setkávání zájemců je stanoveno v muzeu Ústí nad Labem. Frekvence setkávání se bude odvíjet od skutečného zájmu členů, předpokládáme 1 až 2 krát do měsíce. Náplní setkávání bude výměna rodopisných zkušeností, v omezené míře i výuka čtení starých textů, sdílení informací o způsobech využití moderních technologií v genalogii (především internetu), vzájemné diskuze na témata související s činností pobočky. Již nyní jsou předjednány besedy a setkání, týkající se zájmových oblastí historie, například tématika smírčích křížů, heraldika šlechtických rodů regionu apod.

 

V případě zájmu se obraťte na: Martin Jeníček, e-mail: jenmart(zavinac)seznam.cz ,GSM: 724 586 809 nebo Jindřich Bumba, e-mail: jindrichbumba78@seznam.cz, GSM: 602 266 727

Ustanovující schůze proběhne ve středu 4.12.2013 od 16.00 v předsálí Císařského sálu muzea v Ústí nad Labem.

E-mail pobočky: genealogieusti(zavinac)seznam.cz


↑ na navigaci