Forum - Searching

Closed topic

[Closed] Pátráme - příspěvky 2004-2005


Author Message
Written on: 20. 07. 2008 [17:06]
TomasKruta
Tomáš Krůta
registered since: 26.05.2008
Posts: 20
Prosinec 2005 :
Pavel Brejcha
Dobrý den, chtěl bych vyhledat prameny rodiny Brejchů z okolí Aše a rodiny Krčů z okolí Boskovic, předem děkuji.
Makovského 1140
163 00 Praha 6
Tel: 607 668 608
Pavlix01(zavinac)seznam[dot]cz
Markéta Zajíčková
Dobry den, chtela bych vedet jak dal pokracoval rod Jitky roz. Blazkove, narozena v Pribrami, zila v Peci p. Snezkou a v Praze a rod Milose Zajicka, ktery zil v Praze 5, pak v Praze 8, 9, 4 a nyni v Praze 8. Je to mozne zjistit?Dekuji.
Marqette(zavinac)seznam[dot]cz
Michaela Zbranková
Ráda bych sestavila svůj rodokmen, jen ze nevím jak začít.Prosím kdo by mohl poradit,popřípadě pomoc, byla bych ráda.
Zihle 83
331 65 Zihle
Miskaa.Z(zavinac)seznam[dot]cz
Jan Metzl
Hledám vše o předcích rodu Metzl. Pokud by jste měli nějaké informace pošlete je prosím na adresu
j.metzl(zavinac)seznam[dot]cz
Martina Sudová
Dobrý den chtěla bych se dozvědět něco víc o svých předcích z rodu Marešových(Malé Nepodřice u Písku),Sudových (Albrechtice n/Vltv), Schránilových(Ostrovec u Písku) a Bartuškových(Všemeslic u Týna n/Vltv.). Předem mnohokrát děkuji za odpověď.
Zahradní 227
397 01 Písek
happy05(zavinac)seznam[dot]cz
Jiří Ryant
Hledám vše o rodu Kule/Kulle či Kula/Kulla. Zejména mne zajímá oblast okolo Plzně (Kule z Hrádku) a sev. Moravy a Slezska (Kule von Schles). Dále mne zajímá Rod Petruzálek z Chrudimska a Pardubicka. Dík za jakoukoliv informaci.
Přetlucká 1
100 00 Praha 10-Strašnice
j.ryant(zavinac)seznam[dot]cz
Růžena Tichavská
Dobrý den, ráda bych se seznámila se svým rodokmenem a zjistila něco o svých předcích. Děkuji mnohokrát.
Okružní 1745/14
737 01 Český Těšín
rutich(zavinac)tiscali[dot]cz
Tel: 558 741 132

Listopad 2005 :
Markéta Luňáková
Dobrý den, ráda bych sestavila rodokmen svých předků zahrnující jména Lunák/Luňák (pocházející z Tetova okr. Pardubice) a jména Lebruska/Lebruška (mlhavě tuším od Havlíčkova Brodu). Za každou informaci předem děkuji.
Spartakiádní 17
400 10 Ústí nad Labem
maxicka(zavinac)centrum[dot]cz
Pavel Moš
Hledám informace o rodu Moš (nebo Mosch nebo von Mosch), pravděpodobně původem ze Slezska. Část rodiny emigrovala v 19. století do Spojených států. Děkuji za jakékoliv informace.
pavel.mos(zavinac)quick[dot]cz
Jaromír Holubička
Vážení badatelé, pomozme dohledat někde v matrice kolem r.1726 (+/- 1 rok) sňatek Matěje Smetany z Dohalic u Sádové s druhou nevěstou Johanou.Oba byli praprarodiči hudebního skladatele BEDŘICHA SMETANY.O prababičce Johaně ze všech možných zápisů nic nevíme, jak se jmenovala,ale hlavně odkud pocházela,abychom právě tam mohli hledat.Podle SOA v Zámrsku nebyl sňatek v hněvčevských matrikách nalezen.Nedostatek důkazů o Johaně se pokusili již řešit dr.Zdeněk Nejedlý,dr.Václav Holzknecht,mgr.Václav Hořejš,MKS Nechanice,Památník B.Smetany v Litomyšli,Smetanův památník v Růžkových Lhoticích,Smetanovo muzeum v Praze či jednotliví smetanovští badatelé.Bohužel, bez úspěchu. Nezbývá ne? věřit,?e se tato bílá místa v rodě Bedřicha Smetany široké badatelské veřejnosti podaří vyplnit.Děkuji.
Jaroslava Havlíčka 638
514 01 Jilemnice
Tel: 481 544 671
jholubicka(zavinac)quick[dot]cz
Šárka Peinlová
Hledám nějaké informace o někom z rodu Peinlů.Pokud je někdo znáte nebo by bylo možné někde jejich rod najít ta´k bych byla moc ráda děkuji.
sara.p(zavinac)centrum[dot]cz
Jindřich Janata
Text inzerátu nebyl dodán.
Nám.Prokopa Velikého 2357
390 03 Tábor
pavbou(zavinac)centrum[dot]cz
Petr Prášek
Dobrý den, sháním veškeré možné informace o předcích, ale nemam žádné vodítko. Jen že můj děda Josef Prášek se narodil někdy před 2.sv.v. (je mu něco přes 70 let) a nyní bydlí v Kladně. Jinak je někde odtud (z okolí či přímo z Ústi nad Labem). Je to dost málo info., ale budu rad za každou radu. Tisíceré diky Petr Prášek.
Ústí nad Labem
pp.instruktor(zavinac)centrum[dot]cz
Jana Popelková
Hledám do svého rodokmenu zmínku o příjmení Sloupský, Orth, Kolowrátek, Tanzer a Obranský. Děkuji předem za upozornění. Jana Popelková.
E.Valenty 29
796 03 Prostějov 3
Zdeněk Kadlčák
Hledám informace o rodu Bunků z Pašinky u Kolína.
Otrokovice
Zdenek.Kadlcak(zavinac)seznam[dot]cz
Renata Fleischner
Hledám informace o rodinách VALUCH (Napajedla, Zlín a okolí), SURÁNEK (Slovácko), STRICH (Boskovice a okolí, Miroslav), NĚMEC (Archlebov), ČÁSLAVOVÁ (Šlapanice, Brno). Děkuji!
Linz, Rakousko
Renata.Fleischner(zavinac)seznam[dot]cz
Jan Halama
Mám vážně dost divné jméno. Tak trochu nelichotivé. Nevíte náhodou jak vzniklo? Děkuji.
Polní 1895
Varnsdorf
sthenox(zavinac)tiscali[dot]cz

Říjen 2005 :
Václav Šeda
Zajímají mě informace o příjmení Šeda (Šedo), zejména z oblasti Újezda u Chocně, Plchůvek a Východních Čech obecně. Díky za zprávu.
Na Výši 18
150 00 Praha 5
vaclavseda(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 603 450 485
Karolína Mičunková
Dobrý den! hledám dal?í příbuzné a informace o příjmení Mičunek, Mičunková prosím ozvěte se!
Brno
marka158(zavinac)seznam[dot]cz
Radek Beytler
Hledám předky jména BEUTEL z okolí Litoměřic (17.stol.)
Krásnohorské 29
405 01 Děčín
radek.beytler(zavinac)volny[dot]cz
Tel: 412 519 746
Vladimír Turek
Hledám jakékoliv informace o rodu Turek. Zajímají mně i osoby tohoto jména které se v minulosti vystěhovali z republiky. Nejstarší předek tohoto jména byl koželuh.
Rolavská 216
362 25 Nová Role
vlatur(zavinac)mybox[dot]cz
Tel: 776 287 879

Září 2005 :
Miroslava Kašparová
Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco o mém rodném příjmení Čálková. Pokud by někdo věděl, odkud příjmení Čálek pochází, byla bych opravdu ráda. Předem děkuji za odpověď.
Vašátkova 1007/24
198 00 Praha 9 - Černý Most II.
mirka.kaspar(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 736 766 970

Srpen 2005 :
Stanislav Hocko
Hledám informace o předcích rodu Hocko. Předem dekuji a jsem s pozdravem.
Obilní 129
407 47 Varnsdorf
shocko(zavinac)m-studio[dot]cz
Tel: 603 172 729
Petra Benešová
Prosím o jakoukoli zmínku o rodu Benešů a Tomanů z celých Čech, zejména ze západních. Děkuji.
340 21 Strážov 308
danexa(zavinac)seznam[dot]cz
Petr Skorkovský
Dobrý den, ocením jakékoli informace do rodokmenu, následujících rodů: Rypáček - původ (Hodětín u Bechyně), rod Cikán (Horní Kněžeklady u Týna nad Vlt.), Jiřička (Přední Zdírnice - Podkrkonoší), Janoušek (Přední Zdírnice - Podkrkonoší nebo Opočnice), Carda (Pacov),Janďourek (Jičín).Jakékoli spojení nebo informace jsou vítány. Předem vám děkuji.
Veletržní 13
170 00 Praha 7
psky(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 602 608 758

Červenec 2005 :
Svatopluk Soucha
Hledám jakékoli informace o rodu SOUCHA z celé ČR.
Neumannova 1336
256 01 Benešov
51dms.lz6(zavinac)lesycr[dot]cz
Tel: 724 523 399
Gabriela Raková
Chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá informace o mém praprastrýci Ludvíkovi J. VÁCHOVI z oblasti Jižních Čech a z Britského města ROYAL LEAMINDTON SPA (blízko Warwicku).
635 00 Brno-Bystrc
G.Rakova(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 737 554 126
František Štourač
Dobrý den. Hledám jakoukoli zmínku o příjmení ŠTOURAČ. Za jakoukoliv informaci velice děkuji.
767 01 Kroměříž
fstourac(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 724 256 835
Martin Lessy
Dobrý den. Hledám jakoukoli zmínku o jménu Lessy. Původem pravděpodobně z Maďarska. Za jakoukoliv informaci velice děkuji.
Milíčova 13
796 01 Prostějov
lessy(zavinac)volny[dot]cz
Tel: 775 205 358

Červen 2005 :
Michaela Vihanová
Pátrám po původu jména Winternitz. Sháním také jakékoliv informace o předcích a nositelích tohoto jména.
mvihan(zavinac)seznam[dot]cz
Anonym
Hledám příbuzné jménem Barger k doplnění rodokmenu Johanna Kaspara Josefa Bargera nar.21.9.1685, zemřel 30.6.1771 v Jihlavě. česká a německá větev.
Havířská 297
267 12 Loděnice
Tel: 602 620 561
Lenka Bártová
Pátrám po předcích rodiny Bártových z Řimovic u Vlašimi.
Břevnovská 5
169 00 Praha 6 - Břevnov
LenkaBart(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 602 229 976
Hana Jurtíková
Chtěla bych se dovědět něco o rodu Josef Gabriel z okolí Domažlic, Hovora Vojtěch z Mořic na Hané, Kadlčák z Bezměrova. Děkuji.
798 28 Mořice 129
Hana.vendi(zavinac)centrum[dot]cz
Petr Sprinzl
Dobrý den, hledám jakékoliv informace o rodu příjmením Matouch a Sprinzl. Děkuji za jakékoliv informace.
Bor 7
264 01 Sedlčany
Petr.Sprinzl(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 728 814 408
Jiří Hostinský
Hledám vše o jménech Hostinský a Břoněk, vyskytujících se především na Žamberecku - Rybná, Litice, Záchlumí, Jahodov, ale i kdekoliv jinde.
17.listopadu 907
517 54 Vamberk
jiri.hostinsky(zavinac)post[dot]cz
Tel: 494 541 253
Alena Zoubková
Prosím pána, který se mi ozval ohledně jména GEBAUER, zda by byl tak laskav a ozval se znovu, omylem jsem smazala mail. Děkuji.
tř. E.Beneše 575
500 12 Hradec Králové
alenazoubek(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 495 266 345
Barbora Kozická
Prosím vás, kdybyste někdo někdy slyšel o nějakým Kozickým, tak informujte. Díky icon_smile.gif
Pod vinohradem 11
147 00 Praha 4
Barbuschka.Kozi(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 731 585 122

Květen 2005 :
Lucie Hložková
Hledám jakékoliv informace o rodu Adamů (můj prapradědeček František Adam zahynul v 1. světové válce, pradědeček se jmenoval Karel Adam) z Doubravy u Mnichova Hradiště. Děkuji.
Azurová 1055
460 06 Liberec
luckahlozkova(zavinac)atlas[dot]cz
Tel: 606 787 021
Helena Johnson
Ráda bych začala dělat rodokmen rodiny Altman a Slavík, prosím o pomoc. Díky.
4 Knight Avenue
CV1 2A Coventry
www.interczech.co.uk
info(zavinac)interczech.co[dot]uk
Tel: 07721532599

Leden 2005 :
Vlasta Krmáčková
Skládám kompletní rodokmen rodu Kapucián. Ocením jakékoli informace.
Václavická 1224
547 00 Náchod
vlasta.krm(zavinac)email[dot]cz
Tel: 724 018 787
Jiří Bukáček
Hledám rody Bukáčků po celém světě, prosím pokud někdo znáte někoho tohoto jména, informujte mě. Děkuji.
jiri.bukacek(zavinac)tiscali[dot]cz
Vítězslav Kytlica
Hledám rodinu.
Spojovací 660
763 62 Tlumačov
k.sendy(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 732 120 906
Petr Hospodář
Přivítám informace k rodům: ZMEK, DRÁPEK, PILLWEIN, SEVERIN (SEVERYN), PLÍHAL, HOSPODÁŘ, HRONEK, KOCNA. Rody zejména z východních a jižních Čech. "Zdědil" jsem rozpracovaný rodokmen zhruba asi do 18.století(bohužel zcela bez číselných a místopisných údajů).Rád bych na rodokmenu dál pracoval. Děkuji za případné informace.
Jungmannova 881
664 34 Kuřim
petr.hospodar(zavinac)seznam[dot]cz
Bohdan Pavlík
Prosím o jakoukoliv informaci o rodině Stašků. Albína Stašková provdána Dítětová (roz.14.12.1897 - 11.06.1957). Její otec Václav Stašek - krejčí v Českých Budějovicích nar. v Radosticích. Její maminka Marie Stašková roz. Kulhánková.
Hledám příbuzné popř. prosím o jakoukoli informaci rodu Dítětů (Jaromír) profesor v Hustopeči. Jeho otec Jaromír Dítě - účetní v Moravské Třebové nar.5.6.1853 zem.25.3.1927. Jeho žena Julie Dítětová roz. Weberová. Její otec Václav Webera okresní komisař v Moravské Třebové a její maminka Anna roz. Stará. Moc děkuji za jakoukoliv informaci.
Prosím o informace rodu Pavlíků z Ostrova okr. Chrudim.
Josef Pavlík nar.20.1.1887 v Ostrově. Jeho rodiče František Pavlík a maminka Marie Pavlíková roz. Dvořáčková.
Dále prosím o informace o příbuzných jeho manželky Aloisie Pavl. roz. Kapitolová 7.2.1886 v Boru okr. Chrudim. Její rodiče Jan Kapitola a maminka Anna roz. Vaňásková.
Nad Belárií 756/2
143 00 Praha 4
info(zavinac)bdx[dot]cz
Tel: 777 046 205
Čestmír Půža
Hledám informace o předcích rodu Půža.
Marie Pujmanové 4011
430 01Chomutov
puza(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 474 621 374
Tomáš Szennai
Pátrám po rodu Bělohradských z Kozmačova (Kosmáčova), udělení a vyobrazení erbu. Díky za jakoukoliv stopu či užitečný odkaz.
Českomoravská 808/7
190 00 Praha 9-Libeň
prj.tajemnik(zavinac)volny[dot]cz
Tel: 220 802 340 , 266 313 076
Jiří Bréda
Hledám informace o rodu Brédů. Prakticky nic nevím. Za jakékoliv informace děkuji.
Vlčická
190 12 Praha 9
breda(zavinac)hrlogistic[dot]cz
Tel: 281 930 535 , 775 988 209

Prosinec 2004 :
Kateřina Štolcová
Sháním jakékoliv informace o jméně Stolz,?tolc, které je ve spojení se zpěvačkou Terezou Stolzovou. Za veškeré info děkuji.
Třemblat 70
251 65 Ondřejov
stolcova(zavinac)stolc[dot]cz
Tel: 777 331 657
Klára Petrskovská
Hledám jakékoli informace o příjmení Petrskovský-Petrskovská. Díky za každou informaci....
chatica(zavinac)seznam[dot]cz
Váša Karel
Prosím kdo ví něco o původu rodu Vášů, ať mi dá vědět. Děkuji.
Všehrdy 23
430 01 Chomutov
vasakarel(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 777 12 13 52
Jan Popovský
Sháním veškeré informace o jménu Popovský. Děkuji předem. PS: Na internetu jsem našel dokonce erb Popovských, ale víc nic.
Markova 564
345 06 Kdyně
PopovskyJan(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 602 757 079
Jovana Lelková
Přivítám jakékoliv informace o nositelích těchto jmen:Koňák /Nymbursko/, Lelek /Rtyně v Podkrkonoší/, Teuchmann /Úpice/, Krebs/ Žiželeves. Vzájemná výměna údajů je samozřejmostí.
Zvonková 473
541 02 Trutnov
nelelkuj(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 499 733 656

Listopad 2004 :
Markéta Kozová
Hledám nositele příjmení HOJAK.Stačí mi alespoň lokalita, kde se toto příjmení vyskytuje. Potomci tohoto rodu žijí v současné době v italském Terstu, tam odešli v 2.pol. 19.století z ČECH. Bohužel nevím odkud. Za jakékoli informace děkuji.
Březka 36
59501Velká Bíteš
mkozova(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 566 532 951
Jana Dvořáčková
Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jak bych měla postupovat při pátrání po svých předcích. Jsem v tom úplný nováček, ale moc mě to zajímá.
V naší rodině dělal rodokmen pouze dědův bratr z matčiny strany a motivoval mě tím k tomu, abych to zkusila i pro rodinu ze strany otce.
Budu vděčná za jakoukoli pomoc, rady a zkušenosti začátečníků. Veškeré informace prosím zasílejte na J.Clarice@seznam.cz. Děkuji.
Rožmitálská 240
261 01 Příbram 6
J.Clarice(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 728 829 226
Fousovi
Zajímám se o rody Fous (Zavlekov, okr. Klatovy), Hosnedl (Horaždovicko), Klement (Rakovnicko), Wendler (Praha?), Reinwald / Reinvald / Reyvalt / Reywold / Rejvold (Předměřice u HK, Jezbořice, Křinec, Boseň okr.Ml.Boleslav), Freund (Pardubice), Reiner (Mladá Vožice), Hönigsfeld (Čáslav, Slatiňany), Deutsch (Chomutov),Platzer (Znojmo?, Lvov v Haliči), Rezek (Zlatníky), Weil (Písecko), Kvoch (Lipoltice, okr.Pardubice). Dále nás zajímají rody Fous z okolí Březníce, Rožmitálu pod Třemšínem a Příbramska. Jakékoli spojení nebo informace jsou vítány. Obměna informací možná. Děkujeme.
Salmovská 20
120 00 Praha 2 - Nové Město
fous(zavinac)chello[dot]cz
Tel: 737 181 936

Září 2004 :
Kateřina Pojkarová
Hledám jakékoliv informace o rodu Pojkarů, Gabrišů, Mikulášků, Ježků (východní Čechy), Obereignerů a Vorretihů. Děkuji.
Sezemická 714
530 03 Pardubice
Darina Vlčková
Hledám informace o rodu Vlčků. Jejich původ je z Krnova. Dále hledám informace o Soukupových, maminka Jany Vlčkové roz. Soukupové byla dcerou fořta, který pracoval na panství Valdštejnů u česko německých hranic - severozápadní Čechy.
Jitravská 12
190 00 Praha 8 - Střížkov
vlckova(zavinac)mvcr[dot]cz
Tel: 603 487 591
Jaroslav Hladík
Sháním informace o rodu Hladíků (Sazomín, Lhotka, Cikháj, Nové Město na Moravě a Vysočina vůbec), Bobků (Třebíčsko, Sadek, Kojetice). Děkuji.
671 61 Prosiměřice 162
http://hladik.euweb.cz
hladikglobe(zavinac)post[dot]cz

Srpen 2004 :
Vladimír Řepík
Hledám informace o rodu Řepíků z Hředel a Milostína a Povlčína na Rakovnicku. Nabízím zároveň vše to, co jsem o nich již zjistil. Děkuji.
Výstavby 412
252 62 Horoměřice
agrimon(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 220 971 361
Lázňovský Alexandr
Hledám veškeré příbuzenstvo Lázňovský, Lázňovský František, narozen v Kraličkách okr.Uhlířské Janovice, zemřel roku 1.5.1922 jako krejčíř v Třeboradicích č. 28 u Prahy. Vyhnánek, Vyhnánková roz. Malkovská úmrtí 7.4.1940, Makolusky Uhlířské Janovice.
sasa.laznovsky(zavinac)email[dot]cz

Červenec 2004 :
Tereza Vinopalová
Hledám příbuzné a potomky rodu VINOPAL v Čechách, jejich? předci emigrovali do států Washington, Wisconsin a Minnessota. Našla jsem zvláštní úkaz a to, že koncentrace tohoto příjmení je v těchto oblastech rapidní. Jsem v kontaktu s několika zástupci, mám emailové kontakty. Kdokoliv z rodu Vinopalů bude mít zájem tyto kontakty získat, obraťte se na mě. Uvítám spolupráci na vaší straně, neboť budete spíše vědět genealogii svých rodin, než oni.
Hnězdenská 735/6
180 00 Praha 8 - Troja
terezavin(zavinac)yahoo[dot]com
Tel: 728 758 133
Rudolf Grygar
Zajímám se o rod Grygarů,který žil na Hukvaldském panství v letech 1656-1896. Budu vděčný za jakoukoliv informaci Děkuji.
Masarykova 318
79312 Horní Benešov
http://www.razdva.cz/azam/gena.htm
azam(zavinac)razdva[dot]cz
Tel: 554 748 781, 554 749 271, 777 220 689

Červen 2004 :
Petr Altmann
Prosím věděl by někdo, zda se v nějakém archivu uchovával v období druhé světové války a německé okupace průkaz árijského (přesně řečeno nežidovského) původu předků do třetího pokolení , který museli tehdy doložit zájemci o státní službu?
Štichova 594
140 00 Praha 4
xaltmann(zavinac)volny[dot]cz
Tel: 737 732 793
Karel Vermach
Sháním vše o rodokmenu rodiny Vermachů žijící a i těch dávno zemřelých.Prosím zasílejte vše na e-mailovou adresu. Děkuji.
Žižkova 1232
182 00 Praha 8
karelvermach(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 604 421 376
Dana Krausová
Dobry den, chtěla bych se zeptat, jak bych měla začít se sestavováním rodokmenu. Děkuji za odpověď.
Chotělice 137
503 53 Smidary
daaanca(zavinac)email[dot]cz
Ludmila Kobylková
Prosím o radu, jakým způsobem začít ve vyhledávání svých předků, event. tvorbě rodokmenu. Děkuji.
Na Návsi 23
620 00 Brno
lkobylkova(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 545 232 684

Květen 2004 :
Zdeněk Nedoma
Hledám upřesnění, doplnění, návaznosti k předkům rodu NEDOMA a BRINDA. Doloženo mám narození praděda NEDOMA Václav,13.11.1863, syn Josefa Nedomy, nádeníka v Podlázkách č. 8 - v současnosti okres Mladá Boleslav (syna Františka Nedomy, obuvníka z Bílé Hlíny č. 14 a Kateřiny, roz. Vítova z Bílé Hlíny)a Anny (dcera Antonína Ekrty, domkáře v Podlázkách č. 8 a Anny, roz. Loudová z Podlázek). M.j. se na webových stránkách o setkání rodáků z Bílé Hlíny píše: "...Okolo roku 1830 se v okolí obce pohyboval známý loupežník Václav Babinský. Ve vyšetřovacích spisech je doloženo, že bydlel u Františka Nedomy a v místní hospodě převzal falešný pas z 1. října 1831." Událost se váže předpokládané době narození Františka Nedomy. Dále mne zajímají doložené detaily s hornolužickou větví (v bývalé NDR)a případná souvislost s "brněnskou větví" jména Nedoma, případně i další (Rakousko, SRN, USA a údajně i Austrálie). Z rodu BRINDA mám doloženo narození prababičky Barbora, roz. Brindová, 24.2.1870 ve Voleči č. 20 (nyní okres Pardubice), dcera Josefa Brindy z Voleče č. 20 (syn Matěje Brindy, nar. 17xx a Alžběty, roz. Šárovcová, 17xx)a Kateřiny, roz. Somrová z Voleče č. 20 (dcery Josefa Somra, nar. 17xx a Rosálie, roz. Kalounová, nar. 17xx). Za případná doplnění, údaje ap. předem děkuji.
zdenek.n(zavinac)email[dot]cz

Petr Jiras
Hledám příbuzné s příjmením Jiras a Pajta.
peto_jiras@email.cz

David Šťastný
Hledám své předky. Poslední Šťastný byl František a pochází z Dobřichovic (u Prahy).
Na Stráži 451
273 02 Tuchlovice
Nirsa(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 312 657 052

Zdeněk Ministr
Pátrám po předcích Ministrů v Českých zemích. Největší výskyt je Olomouc, Lipník n.Bečvou, Přerov a potom něco v Praze. Ze starší doby jsem se dopátral Ministrů ve Skotsku (15. stol.) a v Německu. Něco je i v Americe. Za případné info děkuji a jsem ochoten poskytnout své údaje.
Ohradní 1352/31
140 00 Praha 4,Michle
zministr(zavinac)click[dot]cz
Tel: 603 778 917

Radek Kameník
Dobrý den, prosil bych o nalezení předků s příjmením Kameník.
Slezská 5258
760 05 Zlín
rkamenik(zavinac)volny[dot]cz
Tel: 606 729 654
Zdenek Tolde
Dobrý den, zajímá mě, jestli není někde zpracovaný původ jména Tolde. Původní bydliště Praha-Žižkov.
Lamačova 858
152 00 Praha 5
tolde(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 777 819 782

Duben 2004 :
Petr Ferbar
Zajímá mne jaký je původ jména Ferbar, díky za informace, moc mě to zajímá. S pozdravem Petr Ferbar. Prosím o zaslání informací e-mailem... Díky
ferby(zavinac)centrum[dot]cz
Jiří Šmach
Hledám veškeré informace o původu rodu Šmach v České republice. Předem děkuji.
jirismach(zavinac)centrum[dot]cz
Dagmar Klimentová Gürtlerová
Hledám všechny příslušíky rodů: Kliment, Marcinko, Pešek, Ováček, Gürtler, Porsche. Srdečně děkuji.
Zsolna ut. 1-3
Budapešť, Maďarská republika
vasadasa(zavinac)post[dot]sk
Tel: 0905 623 040
Ludvík Labler
Pátrám po datu a místu narozeni Maximiliana Lablera (ca 1734) a Jana Nepomuka Lablera (ca 1733). Za upozornění budu velice vděčen.
U Kříže 28
Praha 5 - Jinonice
llabler(zavinac)dplanet[dot]ch
Eva Geyerová
Pátrám po rodech Skupien (Napajedla), Černý (Staré Holešovice,okr. Vysoké Mýto) a Hampl (Břežany, Radovesice okr. Libochovice). Děkuji za jakoukoli pomoc.
U Vinohradské nemocnice 8
130 00 Praha 3
Tel: 272 735 583
linda.hamilton(zavinac)seznam[dot]cz
Jiří Robotka
Cokoliv o rodu Robotků v okolí Tasova, Velké Bíteše a Vídně.
Pellicova 65 / 912
613 00 Brno

Březen 2004 :
Štěpán Kouklík
Hledám informace o rodu Ottové z Loosu a o rodu Loos z Peruce a okolí (severní Čechy). Dále hledám jakékoliv informace o rodu Kouklík, kohokoliv s tímto příjmením. Za informace předem děkuji.
Pod Stadiony 19
150 00 Praha 5
stefanozo.(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 777 677 586
Ludvík Pucher
Sháním jakékoliv informace o mých předcích, nositelích stejného jména, Pucher (měli by pocházet ze Slovenska asi okolí Bratislavy). Dále informace o rodech Drahovzal(Brno), Christ-ová (Brno). Za jakoukoliv informaci děkuji.
Bynina 147
757 01Valašské Meziříčí
ludvik.pucher(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 604 975 587
Pavel Vrána
Hledám informace o rodinách Vrána, Jaek (Kenovice u Kojetína, Uhiice, Stíbrnice), Kroupa(Prostjovsko), Vejmelka(Kojetínsko)a Kytlica (Bojanovice), Telika, Basovníek - Basovník, Jeek-ová Popvky. Teké bych uvítal njaké informace o Apolonii temberské - Uhiice.Díky
Vrchoslavice 133
798 27 Němčice nad Hanou
paja.abi(zavinac)tiscali[dot]cz
Tel: 603 212 204
Martin Svoboda
Žádám Vás o zaslání informací o rodu rytíře Schwarze. Předem vám moc děkuji.
Rožňavská 13
779 00 Olomouc
skanska.svoboda(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 737 257 062
Radoslav Škubník
Přeji dobrý den, hledám kompletní rodokmen rodu Škubníků v celé republice.
rskubnik(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 775 679 666
Miloš Broukal
Hledám informace o rodu Broukal z Klenovic od 19. století a starší.
Za sadem 210
182 00 Praha 8 - Březíněves
milos.broukal(zavinac)teleaxis[dot]cz
Tel: 602 204 285
David Tatar
Hledám informace o předcích rodin Tatar a Pitor. Jejich potomci žijí v okrese Mělník. Předem děkuji za informace sloužící k dobré cest za hledáním.
Sportovní 2724
276 01 Mělník
davetate(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 607 259 000

Únor 2004 :
Ivo Sebera
Skládám kompletní rodokmen rodu Sebera nejen ve Slezsku. Ocením jakékoli informace.
Na Úvoze 432
725 52 Bohumín
sebera(zavinac)azgeo[dot]cz
Zdeňka Newiaková
Příbuzenstvo po celé R ?????
Limnická 891
362 22 Nejdek
zabicka-rosnicka(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 723 047 410
Pavel Výskala
Hledám někoho na dokončení rozdělaného rodokmenu do roku 1720, Nový Hrozenkov, Halenkov,mohu poskytnout dopravu do archívů a pod. Děkuji.
Zálešná III/2616
760 01 Zlín
VyskalaPavel(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 606 811 414
Filip Paulus
Hledám informace o rodech jménem Heinz (varianta Hainz, Henc), Qweisser (možná, ale málo pravděpodobná varianta Kweiser), Schaffranka? Do konce 2. světové války žily na rozhraní českolipského a boleslavského okresu. Předem děkuji za informace.
272 01 Kladno (Bohužel nebyla uvedena ulice)
yanyan(zavinac)centrum[dot]cz
František Steklý
Skála Jan, narozen asi roku 1892, rodák z nějaké vesnice na Královéhradecku, zemřel v roce 1928 v Praze na souchotiny. Z Ruska si s sebou přivezl dceru ruského generála. Jmenovala se Marie Ivanovna Vinogradova. V rakousko-uherském vojsku sloužil jako kavalerista. 27. července 1915 byl v ruském zajetí, ze kterého se mu podařilo za pomoci Marie Ivanovny uprchnout a vstoupil do “Družiny”. Jeho kamarádem byl Josef Jánský, původním povoláním učitel. Během své anabáze po Rusku se setkal s těmito Čechy: Čmelík Václav, Chytráček Ota, Jirák, Jiruš (přišel do “Družiny” po Zborově), poručík Kačer, Kalina Jenda, Koubek, Liška Jenda, Malík, Malinovský, Mikulíček, Pecka, Pospíšil, Příhoda, podporučík Resler, Sadílek Vojta, Slepička, Sýkora, Vitásek, Vyhnánek Jindra, Vytáhlý. Jeho cesta Sibiří: Rjazaň, Rjažsk, Kijev, Kursk, Rjazaň, Penza (květen 191icon_cool.gif, Čeljabinsk, Samara, Minino, NIžně-Udinsk, Vladivostok. Prosím o sdělení případných informací zejména o Janu Skálovi i dalších jmenovaných.
Stavbařů 153
530 09 Pardubice
frantisek.stekly(zavinac)seznam[dot]cz
Pavel Zejdl
Hledám jakékoliv informace o předcích, jejich osudech, jména ZEJDL. Prarodiče,(Jaroslav Zejdl) žili v obci Červeněves - Smidary,p.31, okres Hradec Králové, zajímá mě původ příjmení, zda žijí v ČR nebo v zahraničí osoby spojené s kořeny tohoto příjmení.
Kolová 161
36214 Kolová (Okres Karlovy Vary)
pablomaldini(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 603 178 711

Leden 2004 :
Adriana Válková
Hledám příbuzné rodu Válků, Lohrů, Masztů (Mostů), Trefných, Křížů, Včalů.Děkuji.
Barákova 81
326 00 Plzeň
adrianavalkova(zavinac)seznam[dot]cz
Jiří Korostenski
Hledám cokoliv o předcích jména Kolman(nebo Kolmann),žijící ve 2.polovině 19.století v obci Javorník na Šumavě.Dále o jméně Červák (žili ve 2.polovině 19.století a na počátku 2O.století v Českých Budějovicích-Emilie Červáková-nar.5.4.1888,provdaná Korosteńská) a cokoliv o jméně Korosteński.Je to jméno polského původu.Předkové pocházeli z Varšavy nebo z Krakova(Kazimir Korosteński-nar1849,zemřel 1934 žil zřejmě nějaký čas v Starom Miestě v Haliči).
Čechova 32
370 01 České Budějovice
korostenski(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 386 353 252
Blažena Fleková
Prosím, nenarazili jste někde na mlynáře Vaněčky? Hledám narození Josefa Vaněčka kolem roku 1770. On sám byl mlynářem ve Svatonicích (Herinkovský mlýn) 1792 - 1799, v Týně nad Vltavou (1799- 1802), ve Studené a Stříteži na Moravě cca 1819 - 1830 a zemřel v Záříčí u Soběslavi 1832. Prosím o eventuelní zmínku o mlynářích Vaněčcích kdekoli před rokem 1790. Předem děkuji.
Bezručova 1709
436 01 Litvínov
b.flekova(zavinac)tiscali[dot]cz
Tel: 476 752 821
Jana Jindáková, roz. Rosenreiterová (viz. také inzerát listopad 2002)
Prosím o jakoukoli zmínku, úvahu, nápad, o možném původu jména BOZNEREITER. První zmínku mám z r. 1838 : Anna Boznereiter, místo nar. Hořlitz, Kauřim.kraj. R.1838 porodila Anna Boznereiter v 26 letech mého pradědečka (Joseph Boznereiter) v Praze u sv. Apolináře (podle záznamů porodnice a nalezince u sv.Apolináře - uložené v SÚA Praha. Anna Boznereiter se pravděpodobně narodila r.1812. Bohužel jméno pradědečkova otce chybějí. Zkouším různé cesty bádání, proto prosím o pomoc. Děkuji.
Vavřenova 1146/26
142 00 Praha 4
rosenreiter(zavinac)centrum[dot]cz
Tel: 241 493 110
Jan Blaha
Hledám informace o rodu Blaha (s krátkým a), který dokazatelně kolem roku 1700 byl v Plavči na Znojemsku. Nevím, kdy do Plavče přišel a odkud. Děkuji za jakékoliv poznatky.
Gagarinova 6
669 02 Znojmo
blahafjj(zavinac)seznam[dot]cz
Jan Masařík
Hledám jakékoli informace z rodu Masarykových.Chci se o nich něco dozvědět. Děkuji
Hasičská 174
517 02 Kvasiny
masarik.jan(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 723 967 201
Andrea Mistríková
Hledám jakékoli informace o rodě Šarovcové ze Šarov. Děkuji
Pirinská 6
143 00 Praha 4
AndreaMis(zavinac)seznam[dot]cz
Tel: 606 340 966



Only administrators can answer to this topic

↑ skip to navigation