Středečníky

Pravidelné genealogické schůzky pořádané ČGHSP a nesoucí již tradiční pracovní název "Středečníky" se konají vždy od 17.00 hodin  - v Revoluční ulici č. 5 ve zvýšeném přízemí, pravé schodiště, prostor Městské části Praha 1 (které děkujeme za laskavé pronajmutí prostor).

Náplní schůzky obvykle bývá odborná přednáška spojená s následnou diskusí, její nedílnou součástí však bývá i výměna vlastních zkušeností. Sledujte prosím informace na těchto stránkách nebo v časopise.

Součástí těchto aktivit jsou také občasné tematické vycházky - sledujte program.

Starším členům společnosti, kteří o to požádají (nejlépe telefonicky na číslo níže), budeme se snažit rezervovat místo co nejblíže k přednášejícímu.

Od doby covidu jsou přednášky online a jsou k dispozici někter záznamy z nich. Zde najdete sdílené přednášky. Přednášky nejsou dále profesionálně zpracovávány a není povoleno je používat jinak než pro svoje soukromé shlédnutí.

Středečníky zajišťuje člen Správního výboru ČGHSP pan Pavel Hnízdil (777 659 029)

Email: pavel.hnizdil@volny.cz

Srdečně zveme a těšíme se na Vás!

Správní výbor ČGHSP.

Program

12.09.2021 22:23Středečník Genetika a příjmení - co je nového

Ve středu 22.9.2021 bude pouze online přednáška V. Stenzla o projektu Genetika a příjmení - co je nového. Odkaz najdete v článku uvnitř. Připojení přes videokonferenci Teams z prohlížeče.

 [více]

04.08.2021 21:06SETKÁNÍ ČLENŮ I PŘÍZNIVCŮ SPOLEČNOSTI V ZÁŘÍ - Budeč a Středečník

Hned na 11. září ohlašujeme společný výlet na Budeč, odjezd ze Zákolan v 10h. Více v článku. Cílem je prohlídka Budče. Dne 22.9. pak bude od 18h online přednáška V. Stenzla na téma Genetika a příjmení. Odkaz bude před přednáškou v článku a na facebooku. Zdraví P. Hnízdil!

 [více]

24.06.2021 16:21Publikujeme prednasky Stredecniky na internetu

Diky podpore spol. Microsoft neziskovkam muzeme bezplatne sdilet obsah nasich nahranych online prednasek. V tuto chvíli jsou zaznamenány 4 přednášky - Vltavan, Archeogenetika, O kronikách a O archiváliích panství. V článku je odkaz, který bude i v záhlaví stránky o Středečníkách. Přednášky nejsou dále profesionálně zpracovávány a není povoleno je používat jinak než pro svoje soukromé shlédnutí.

 [více]

22.06.2021 21:50Středečník 23.6. od 18h - O kronikách obecních, rodinných a jiných

Jiří Stach je kronikářem sedmi spojených vesnic a též autorem obsáhlé rodinné kroniky. Během svého vystoupení se krátce zmíní o historických kronikách a kronikách školních, farních a jiných. Podrobněji promluví o kronikách obecních, o jejich legislativním rámci, o provádění zápisů do kronik ručně psaných i o kronikách, psaných na počítači. Během výkladu budou promítnuty ukázky reálných kronik. V druhé části přednášky bude věnována pozornost kronikám rodinným, počínaje zdroji informací, přes...

 [více]

09.06.2021 23:51Středečník 9.6. od 18h online na téma spolku Vltavan a jeho 150. výročí

Tomáš Daněk a Pavel Hnízdil připravili vyprávění o založení podpůrného spolku Vltavan pražskými občany - tak řečenými Podskaláky. Mezi zakládajícími členy dominuje Václav Petr - pražský typograf, dnes již zapomenutá osobnost našich dějin. I o něm a jeho současnících bude tento příběh. V článku najdete odkaz na připojení na Teamsy...

 [více]

↑ na navigaci