2 roky na Facebooku

21.03.13

Je to dnes téměř 2 roky, kde naše společnost začala používat profil na Facebooku. Za tuto dobu nas sleduje 400 lidí (likes). Je to hodně nebo málo? A jaký je dosah zveřejňovaných zpráv?

Mnozí z nás používají Facebook jako sociální síť pro rychlé informace o svých "přátelích" a pro jednoduchou komunikaci. 

Založením profilu společnosti jsme chtěli zjednodušit uvádění a upozornění na novinky pro genealogy a heraldiky. Prostě upozornit nejen členy na naši činnost, ale upozornit na novinky a zajímavé věci ke genealogii a heraldice obecně. 

Dnes 21.3.2013 má počet Likes (česky lajků :) právě 400. Srovnáním s počtem členů ČGHSP (cca 820) je to polovina. Ale většina "přátel" na Facebooku není členem společnosti, členů je skutečně na Facebooku menšina. Důležitější ale je, ke komu se dostávají jednotlivé zprávy. A v tomto případě je to zajímavě číslo:  dosah zpráv je rostoucí a nyní činí 3000 lidí za poslední 3 dny! Mnozí odkaz sdílí, okomentují a pak takovou reakci vidí přátele přátel... a zpráva se dále šíří a žije si svým životem. 

Způsob zveřejňování zpráv na webu genealogie.cz je jiný a týká se hlavně věcí kolem společnosti. Je tedy více statický, bez komentářů. Proto se snažíme přesunout informační dění blíže členům i nečlenům, prostě nadšeným rodopiscům. Budeme tedy i dále používat Facebook a věříme, že s námi bude komunikovat více genealogů a heraldiků.

Za SV

Tomáš Krůta


↑ na navigaci