Pět nových osobních znaků pánů Kohouta, Kotrby, Dokulila, Poláška a Dlouhého

16.04.19Zveřejňujeme 5 nových osobních znaků v sekci Osobní znaky

Tomáš Kotrba: V modro-stříbrně děleném štítě nahoře letící stříbrná vlaštovka, dole vztyčený zelený javorový trojlist. Na kolčí přílbě s točenicí a přikryvadly vpravo modrostříbrnými a vlevo zeleno-stříbrnými vyrůstající javor přirozené barvy.
Jan Dokulil: Ve zlatém štítě červené srdce, ze kterého vyrůstají tři červené tulipány na zelených stoncích po dvou listech, krajní odkloněné. Na kolčí přilbě s točenicí a přikryvadly červeno-zlatými dvě zkřížené stříbrné sekery se zlatými topůrky.
Dušan Polášek: V modrém štítě děleném zúženým zlatým břevnem nahoře vedle sebe zlatá husa s červenou zbrojí a doleva obrácená zlatá sekera. Dole zlatá vykořeněná lípa se čtyřmi (2,2) větvemi. Na kolčí přilbě s točenicí a přikryvadly modrozlatými rostoucí zlatá orlice s červenou zbrojí.
Karel Dlouhý: V modrém štítě stříbrná kniha se zlatou ořízkou, hřbetem a dvěma sponami, podložená dvěma stříbrnými zkříženými hornickými sekerami na zlatých topůrkách. Na kolčí přilbě s točenicí a přikryvadly modro-stříbrnými modrá půlkulatá čepice se stříbrným lemem, ze které vyrůstají čtyři husí brky. Heslo: VĚRNOST NADEVŠE (modrým písmem na stříbrné pásce, modře podšité).


Přednášky ČGHSP Praha, pořádané v Národní knihovně Praha v dubnu - červnu 2024

Ve 2. pololetí roku budou pokračovat středečníky v Národní knihovně na Mariánském náměstí v Praze, termíny jsou stanovené na 25.9, 2.10., 23.10., 6.11., 20.11. a 11.12. 2024. Program středečníků bude upřesněn během léta.

Přednáškový cyklus Genealogie pro každého - II. pololetí 2024

↑ na navigaci