Program Středečníků na 1. čtvrtletí 2019

13.11.18

PROGRAM PERIODICKÝCH SETKÁNÍ ČLENŮ ČGHS V I. ČTVRTLETÍ ROKU 2019

Sobota – 26. ledna

Návštěva Národopisného muzea. Sraz ve 14,45 hodin před budovou muzea na adrese Kinského zahrada 98, Praha 5 – Smíchov. Vstupné je 70.- Kč za osobu. Otevřeno do 18,00 hodin. Akce je vhodná i pro rodiny a přátele členů společnosti. Organizuje Pavel Hnízdil.
 
Středa – 13. února

Pod bičem hákového kříže. Přednáška je připomínkou osmdesátého výročí série fatálních událostí: rozpadu 2. Česko - Slovenské republiky, vzniku Protektorátu Bőhmen und Mähren, Slovenského štátu a prvních výstřelů ohlašujících zrod 2. světové války. Autorem přednášky je příznivec naší společnosti Tomáš Daněk, autor několika středečníkových přednášek a článků v GHL.
 
Středa – 27. února

Volná debata. Náměty, dotazy nebo nabídky příspěvků směrujte na organizátora: Pavel Hnízdil, mobil 777 659 029, pavel.hnizdil(zavinac)volny.cz.
 
Středa - 13. března

Zrození 2. odboje. Autorem přednášky je Mgr. František Trávníček, absolvent Vysoké vojenské pedagogické školy v Bratislavě 1990, soukromý badatel v oboru regionální vojenské historie Břeclavska v rámci projektu Komunitního centra pro válečné veterány v Brně. Je též autorem tří publikací s vojenskou historickou tématikou. V minulosti pracoval jako koordinátor péče o válečné veterány II. světové války z ČR.

Středa - 27. března

Vznik sborů policie a četnictva Československé republiky a jejich úloha v novém státě.

Boj s německou iredentou v českém pohraničí. Obsazování Slovenska a Podkarpatské Rusi. Autorem přednášky je Mgr. Radek Galaš, vedoucí sbírek Muzea Policie České republiky.


↑ na navigaci