Program Středečníků na 21.11., 28.11. a 12.12.2018

25.10.18

středa 21. listopadu 2018 Mgr. František Trávníček Československé zahraniční dobrovolnické vojsko – legie za 1. světové války

 

Vojenský historik a člen Jednoty Československé obce legionářské Valtice František Trávníček nás seznámí s historií čs. legií a jejich podílu na vzniku Československa.

 

 

středa 28. listopadu 2018 JUDr. Lenka Nebeská O porodnictví v časech minulých a o porodních babičkách. 

Autorka je členkou naší společnosti a již řadu let se věnuje tématu porodnictví a porodních babiček. Bude nám vyprávět o jejich nelehkém povolání, o Zemské porodnici u svatého Apolináře v Praze a dalších zajímavostech z tohoto oboru, důležitých pro nás  – genealogy.

 

 

středa 12. prosince 2018 Ing. Zdeněk Chramosta Smiřičtí a Smiřice.

 

Ing. Zdeněk Chramosta je členem naší společnosti. V nedávné minulosti pro nás připravil několik velmi poutavých přednášek. Přispívá do našeho časopisu. Zabývá se především heraldikou a nobilistikou. Jako jeden z mála ve svém oboru kreslí erby a znaky ručně.

Jeho přednáška nás přenese do Smiřic ve východních Čechách. Budeme si povídat o rodech a rodinách, které žili v tomto městě, jejich historii a heraldických znacích které užívali. Smiřičtí se například málem stali vladaři Českého království. Šternberkové mají zase jeden z nejkrásnějších  českých znaků. Také si povíme o tom, proč mají Smiřice ve znaku most a čtyřlístek a mnoho dalších zajímavostí.

 

Středečníky zajišťuje člen Správního výboru ČGHSP Pavel Hnízdil (pavel.hnizdil@volny.cz, telefon 777 659 029).


↑ na navigaci