Sobota 15.10.2022 - výlet do St. Boleslavi

12.10.22

Středečník - resp. Sobotník

Vážení přátelé, poslední paprsky letošní sezóny nás lákají na výlet do krajů kolem Prahy. Na další setkání vás zveme v sobotu dne 15. října 2022 ve Staré Boleslavi. Sejdeme se u informačního centra v Jungmannově ulici (za kostelem Panny Marie) v 9,30 h. Vstupné je dohodnuto na 250.- K za osobu. Vlastní prohlídka začíná v 10,00 hodin.

Co všechno si můžeme prohlédnout: chrám Nanebevzetí Panny Marie, basiliku svatého Václava, kapli blahoslaveného Podivena a Městskou bránu s výstavou archeologie a muzeologie města Staré Boleslavi. Budeme mít k tomu paní průvodkyni s výkladem. Kostel svatého Klimenta je v současné době uzavřen kvůli výzkumu. Pokusíme se uprosit paní průvodkyni, bude - li to možné, abychom mohli jenom nahlédnout ode dveří.

Jak všichni víte, Stará Boleslav je místem, kde byl podle legendy zabit kníže svatý Václav. Celé staré město i s okolím je však jedna veliká památková rezervace, neboť bylo osídleno již v raném středověku. Mnozí z vás možná v Boleslavi ještě ani nebyli. Využijte tuto možnost! Zejména Městská brána a výstava v ní budou brzy uzavřeny - kvůli rekonstrukci.

 Jak se do Boleslavi dostaneme? Autobusem č. 375 z Prahy - stanice Českomoravská, 8,00 h. nebo 8,30 h. Do stanice Brandýs - Stará Boleslav - ž. st.

Pro majitele vozidel - parkoviště zadarmo je v ulici "Na Dolíku". Jinak, na náměstí se platí 20 korun.

Těšíme se na vás - Pavel Hnízdil a jeho team.


↑ na navigaci