Stredečníková přednáška 13.1.2021 online od 18h (později než v Revoluční)

09.01.21

První středečníková přednáška bude poprvé online. Tentokrát téma LÁN, TOLAR A HLADOMOR - pár zajímavostí o mírách, platidlech, hospodářství a extrémech, které provázely každý den životy našich předků. Přednášku připravili Pavel Hnízdil a Tomáš Daněk.
Je možné se připojit z každého moderního prohlížeče (Chrome, Edge, Safari...).

 Přednášky jsou promítány v rámci videokonference MS Teams - výhoda je, že není třeba nic instalovat a mít založený účet, stačí jen prohlížeč.

 

 

Jak se připojíte k videokonferenci?

 

Klikněte na odkaz níže (Kliknutím sem se připojíte ke schůzce...) nebo zkopírujte odkaz https...pod ním do prohlížeče (chrome, edge, firefox, safari apod.). Objeví se vám stránka, kde vám nabízí možnosti připojení - vyberte Pokračovat v tomto prohlížeči (není nutné instalovat klienta, pokud ho nemáte již instalovaného kvůli práci). Objeví se tmavá obrazovka, kde je vidět váš obraz (pouze pokud máte zapnutou vlastní kameru, což není vůbec nutné, nemusíte ji zapínat ani přenášet vlastní obraz, stačí kliknout na symbol kamery, aby byl symbol přeškrtnutý) a u něj je kolonka pro vaše jméno. Zadejte stručně jméno/příjmení a klikněte na Připojit se/Join. Budete vpuštěni do konference a uvidíte nás. Během přednášek pak uvidíte příslušnou přednášku a uslyšíte mne nebo přednášejícího. 

 

Pokud nebudete chtít být slyšeni, klikněte na symbol mikrofonu, aby byl přeškrtnutý - Ztlumit (anglicky Mute) mikrofon - neuslyšíme vás, ale vy nás ano. Základy ovládání si pak na začátku kurzu ještě připomeneme - není nutné přenášet váš obraz, k dispozici je i chat, zvednutí ruky pro dotaz nebo zobrazení připojených účastníků. Na chatu můžeme řešit vaše otázky i během přednášek. 

 

Pokud nebudete přenášet váš obraz k nám, není ani zapotřebí na vaší straně nějak rychlý internet (stačí rychlost 2Mbps download) - což kromě notebooku je možné i z mobilu. Pokud používáte stolní počítač, je vhodné mít sluchátka/reproduktory s mikrofonem pro případné dotazy. 

Odkaz na videokonferenci:

Připojit se na počítači nebo přes mobilní aplikaci

 

Kliknutím sem se připojíte ke schůzce.

 

Nebo do prohlížeče zkopírujte následující adresu: 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ODU5N2Y2MzAtY2Q5MS00ZGFlLTg3ODMtOTg3NmE2ZGZiZmQ3%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%221adf5969-2b44-444a-97a0-a29f87597bda%22%2c%22Oid%22%3a%2267a27db0-2e90-44a3-a7a1-4bbfe6179c25%22%7d

 

 

Těšíme se na vás!

 

Pavel Hnízdil a Tomáš Krůta

Česká genealogická a heraldická společnost

 

PS: hezký a podrobný návod na připojení k Teamsu a ovládání je například zde:

https://www.mainstream.cz/wp-content/uploads/N%C3%A1vod-Teams-p%C5%99ipojen%C3%AD-k-online-sch%C5%AFzce-bez-aplikace-jako-host.pdf

 

 


↑ na navigaci