Středečníková přednáška 24.2. od 18h Zločin a trest v genealogii

15.02.21

Přednáška ponese název Zločin a trest v genealogii. Archivní nálezy kriminálií z doby pozdního feudalismu nás inspirují a umožňují nám pohlédnout do oné druhé - odvrácené tváře lidské společnosti. Kriminalita je součástí každodennosti. Pohled na ni se měnil v průběhu sledovaného časového intervalu, tedy zhruba od poloviny 16. do poloviny 19. století.
Mnohé zápisy pak obsahují rodopisná data, využitelná v našich zprávách, například jména žalujících, soudců, zástupců vrchnosti, obviněných, svědků a mnoho dalších podrobností.
Přednáška si rozhodně neklade za cíl podrobně se rozepisovat o hrůznostech zločinu, právu útrpném, drakonických trestech a tragických dohrách těchto dramatů.
Těšíme se na vás - autoři přednášky: Tomáš Daněk a Pavel Hnízdil. Středa 24. února 2021 v 18,00 hodin.

Přednášky jsou promítány v rámci videokonference MS Teams - výhoda je, že není třeba nic instalovat a mít založený účet, stačí vám jen prohlížeč na vašem počítači.

 

Jak se připojíte k videokonferenci?

 

Klikněte na odkaz níže (Kliknutím sem se připojíte ke schůzce...) nebo zkopírujte odkaz https...pod ním do prohlížeče (chrome, edge, firefox, safari apod.). Objeví se vám stránka, kde vám nabízí možnosti připojení - vyberte Pokračovat v tomto prohlížeči (není nutné instalovat klienta, pokud ho nemáte již instalovaného kvůli práci). Objeví se tmavá obrazovka, kde je vidět váš obraz (pouze pokud máte zapnutou vlastní kameru, což není vůbec nutné, nemusíte ji zapínat ani přenášet vlastní obraz, stačí kliknout na symbol kamery, aby byl symbol přeškrtnutý) a u něj je kolonka pro vaše jméno. Zadejte stručně jméno/příjmení a klikněte na Připojit se/Join. Budete vpuštěni do konference a uvidíte nás. Během přednášek pak uvidíte příslušnou přednášku a uslyšíte mne nebo přednášejícího. 

 

Pokud nebudete chtít být slyšeni, klikněte na symbol mikrofonu, aby byl přeškrtnutý - Ztlumit (anglicky Mute) mikrofon - neuslyšíme vás, ale vy nás ano. Základy ovládání si pak na začátku kurzu ještě připomeneme - není nutné přenášet váš obraz, k dispozici je i chat, zvednutí ruky pro dotaz nebo zobrazení připojených účastníků. Na chatu můžeme řešit vaše otázky i během přednášek. 

 

Pokud nebudete přenášet váš obraz k nám, není ani zapotřebí na vaší straně nějak rychlý internet (stačí rychlost 2Mbps download) - což kromě notebooku je možné i z mobilu. Pokud používáte stolní počítač, je vhodné mít sluchátka/reproduktory s mikrofonem pro případné dotazy. 

 

________________________________________________________________________________

Schůzka v Microsoft Teams

Připojit se na počítači nebo přes mobilní aplikaci

Kliknutím sem se připojíte ke schůzce.


↑ na navigaci