Výlet na Tetín 10.9.2022 v 10h na návsi, 9h z Prahy

13.08.22

Vážení přátelé, členové společnosti i příznivci,

na sklonku léta se opět sejdeme. Doufám, že se těšíte. Jak jsem Vám slíbil, podíváme se spolu na Tetín. Totiž, chtěl bych využít počasí "babího léta", v nejž věřím. A zároveň, nerad bych plánoval setkání v nějaké uzavřené místnosti, nyní, když zákeřný Covid opět rozpíná svá smrtonosná křídla. Sám jsem ho prožil a mám po něm vážné následky.

Takže, v sobotu 10. září 2022 se sejdeme na návsi v Tetíně. V 10 hodin 10 minut. Spojení - Praha hl. n., odjezd vlakem v 9,13 - příjezd do Berouna v 9,57 - autobusem od nádraží v 10,05 na Tetín.

Pokusíme se zajistit návštěvu všech tří kostelů v obci - barokního - svaté Ludmily, barokního - svatého Jana Nepomuckého, kde je vždy nějaká výstava a románského - svaté Kateřiny. V obci je také museum, rozvaliny hradu ze 13. století a zámek, ten je ale soukromý. Z hradiště je na několika místech překrásný výhled do údolí Berounky.

Pokud chceme navštívit kostely, musíme objednat průvodcovskou službu. 70,- Kč stojí vstup pro osobu před penzí, 50 Kč pro seniory nad 65 let, 20,- Kč pro děti od 6 do 15 let a 120 ,- Kč pro rodinu, zpravidla 2 dospělí a hafo dětí. Děti do 6 let jsou zdarma.

Prosím, kdo máte zájem, pošlete mi peníze na účet 193426138/0300, podobně jako minule na akci "Národní divadlo".

Nerad plánuji příliš dopředu, ale v září bych chtěl uskutečnit setkání s naším členem, panem Frankem Starmanem, který za námi přiletí přes oceán. Bude to zcela určitě velmi zajímavé. Můžete se ho na cokoliv z americké genealogie zeptat. Ještě nevím, jak bych to přesně zorganizoval. Nejvíce se bojím uzavřených místností a lidí, kteří se včera vrátili z nakažených oblastí. 

Nějaký nápad, jak to provést, bych měl. Prosím, kdo máte zájem, orientačně mi dejte zprávu.

Pavel Hnízdil a spol., pavel.hnizdil@volny.cz


↑ na navigaci