POKUD CHCETE OBDRŽET PŘÍPADNOU REAKCI ČI ODPOVĚĎ, NEZAPOMEŇTE UVÉST SVŮJ EMAIL!

Fórum - Pátráme

Téma s žádnými novými reakcemi

Dohledání odsunutých Němců v rámci Benešových dekterů


Autor Vzkaz
Napsáno: 29. 11. 2009 [12:51]
Slavjanin
Pavel Tichý
Tvůrce tématu
registrován od: 29.11.2009
Příspěvky: 1
Dobrý den,

od své přítelkyně jsem se dozvěděl, že její babička byla poprvé provdána za jistého Josefa Stelziga, který působil před a za války jako číšník v České Lípě. Protože nemohli mít děti, tak se ještě za války rozvedli a šel si každý svou cestou. Po válce, kdy se začalo s odsuny, zkončil ve shromaždovacím táboře a odtud byl pravděpodobně transportován do Německa.

Dnes je babičce mé přítelkyně 93 let a kdo ví, jak dlouho tu s námi bude a nedávno projevila přání, že by se moc ráda o svém prvním muži něco dozvěděla. Kam odešel, jak žil a jestli vůbec ještě žije.

Protože jsem v otázkách čistě genealogických celkem zběhlý, tak klasický postup, kterak vypátrat zmizelé příbuzné, je mi celkem jasný. Ale až dnes jsem se setkal s problémem, kterak vypátrat osud člověka spojeného s poválečnými odsuny. Možnost spojist se s německou organizací odsunutých Němců beru jako poslední možnost. Tak bych se zde chtěl zeptat, jestli u nás existují nějaké seznamy odsunutých Němců, resp. jestli každá obec nebo okresní správa toto pečlivě evidovala a je dnes možnost do takovýchto záznamů nahlédnout?

Děkuji za odpověď
Napsáno: 07. 10. 2016 [00:06]
Mysterysolver1
Susanne Wichert
registrován od: 06.10.2016
Příspěvky: 4
Hello,

I am sorry for answering in English, I am still trying to learn Czech icon_smile.gif

I know at least that they had a collection of transport listings at the SGA Trebon, at least for Cesky Krumlov... If they were not destroyed or lost, there were indeed very detailed lists of the transports (Transportation dates, Names, Ages).

Greetings
SusannePro přidávání příspěvků do fóra musíte být registrováni a přihlášeni. Je to nutné z důvodu ochrany proti nevyžádaným příspěvkům (erotické a nelegální odkazy - spamy). 

POKUD CHCETE OBDRŽET PŘÍPADNOU REAKCI ČI ODPOVĚĎ, NEZAPOMEŇTE UVÉST SVŮJ EMAIL!

Děkujeme za pochopení.

↑ na navigaci